Wakacje to dla większości czas odpoczynku i relaksu, ale dla studentów kończących studia to doskonały moment na rozwijanie kompetencji zawodowych. Korzystając z dostępnych możliwości, można znacząco zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Najbardziej efektywnymi metodami są staże i praktyki, które oferują cenne doświadczenie. Warto także zwrócić uwagę na certyfikowane kursy online, które można realizować zdalnie, nawet podczas podróży.

W tym artykule przedstawione zostały najbardziej polecane kursy i szkolenia online dla studentów, zarówno tych przygotowujących się do szukania pracy, jak i tych planujących własną działalność gospodarczą. Kursy te obejmują różnorodne tematy, takie jak AI, prawo autorskie, sektor MŚP oraz transformacja cyfrowa. Sprawdź, które certyfikaty warto zdobyć, aby produktywnie wykorzystać wakacyjny czas.

Kursy Akademii PARP i Szkolenia PFP

Akademia PARP oferuje wiele darmowych kursów online przeznaczonych dla przedsiębiorców oraz osób planujących założyć firmę. Tematyka kursów obejmuje zarządzanie, marketing, finanse oraz prawo gospodarcze, a także kompetencje miękkie. Dzięki praktycznym przykładom i interaktywnym materiałom uczestnicy mogą zdobywać niezbędne umiejętności do prowadzenia działalności gospodarczej. Podobne kursy są dostępne na stronie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości (PFP). Te szkolenia są idealne dla osób pragnących rozwijać swoje kompetencje biznesowe bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Strefa Wiedzy PFR

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) w swojej Strefie Wiedzy oferuje bezpłatne kursy i szkolenia online, które podnoszą kompetencje zawodowe i biznesowe. Platforma oferuje certyfikowane kursy z zakresu innowacji, zarządzania projektami, finansowania oraz cyfryzacji. Współpraca z ekspertami z różnych dziedzin gwarantuje wysoką jakość merytoryczną szkoleń. Dla tych, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę, dostępne są także płatne warsztaty umożliwiające praktyczne zastosowanie zdobytych umiejętności.

Kursy Navoica

Navoica to polska platforma e-learningowa oferująca darmowe kursy online typu MOOC (Massive Open Online Courses), realizowane przez uczelnie i instytucje edukacyjne. Kursy obejmują różne dziedziny, takie jak nauki społeczne, techniczne, przyrodnicze oraz humanistyczne. Dzięki współpracy z wieloma polskimi uczelniami, platforma gwarantuje wysoką jakość edukacyjną. Uczestnicy mogą zdobywać certyfikaty potwierdzające ukończenie kursów, co jest cennym dodatkiem do CV.

Microsoft Learning

Microsoft Learning oferuje wiele kursów online pomagających zdobywać umiejętności z zakresu technologii informacyjnych. Kursy te dotyczą produktów Microsoft, takich jak Azure, Office 365, oraz sztucznej inteligencji i narzędzi programistycznych. Uczestnicy mogą zdobywać certyfikaty uznawane na całym świecie, co zwiększa ich atrakcyjność na rynku pracy. Microsoft Learning to doskonała opcja dla osób chcących rozwijać kompetencje techniczne i zdobywać nowe umiejętności w dziedzinie IT.

Grow with Google - Google Career Certificates

Google Career Certificates to program oferujący kursy online w takich dziedzinach jak analiza danych, zarządzanie projektami, UX design oraz IT support. Kursy są zaprojektowane tak, aby były dostępne dla każdego, niezależnie od wcześniejszego doświadczenia zawodowego czy wykształcenia. Certyfikaty Google są cenione przez pracodawców na całym świecie.

eCornell

Dla osób dobrze posługujących się językiem angielskim polecamy platformę eCornell prowadzoną przez Cornell University. Oferuje ona darmowe kursy z zakresu zarządzania, marketingu, HR oraz data science. Szkolenia online tworzone przez wykładowców z Cornell University zapewniają specjalistyczne treści na najwyższym poziomie. Certyfikat jednej z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie będzie wartościowym dodatkiem do CV.

Artykuł we współpracy z https://www.aplikuj.pl/