Biuro Karier AWF Kraków nie ponosi odpowiedzialności za wiarygodność zamieszczanych ofert

Jeżeli chcesz nabyć dodatkowego doświadczenia, to zachęcamy do skorzystania z możliwości odbycia praktyki nadobowiązkowej (nie objętej programem studiów) lub stażu.
Poniżej link do aktualnych (nadobowiązkowych) ofert praktyk i staży.

Praktyka nadobowiązkowa, nie objęta programem studiów, jest dodatkową formą zdobywania jakże cennego doświadczenia zawodowego. Pracodawcy bardzo cenią sobie osoby, które wykazują się inicjatywą, są aktywni, a podejmowanie podczas studiów praktyki nadobowiązkowej, najczęściej bezpłatnej, jest tego najlepszym wyrazem. Ponadto, przez to iż jest ona właśnie nadobowiązkowa studenci mają szerokie możliwości wyboru, takiej, która w największym stopniu będzie spełniać ich oczekiwania. Aby podjąć praktykę nadobowiązkową, należy przejść kilka, niebyt trudnych kroków:

Krok 1: Sprecyzować, jaką praktykę chcielibyśmy odbyć – w jakiej branży, czego dokładnie chcielibyśmy się w jej wyniku dowiedzieć i nauczyć.

Krok 2: Ustalić, jaką ilością czasu dysponujemy – w jakim okresie jej odbywanie będzie dla nas najmniej obciążające, ile tygodniowo możemy na nią poświęcić

Krok 3: Poszukać odpowiedniego „praktykodawcę”, poprzez:
  • Stronę internetową Biura Karier
  • Informację z pierwszej ręki, czyli kolegów i koleżanki, które taką praktykę już odbyły i gdzie ją polecają.
  • Przeszukiwanie portali pracy, strony internetowe interesujących nas firm – z reguły „więksi” pracodawcy mają specjalnie opracowane programy praktyk.
Krok 4: Pobierz (w języku polskim lub angielskim):
Krok 5: Przynieś wypełnione dokumenty do Biura Karier AWF, a tam dowiesz się co z nimi dalej będzie.

Krok 6: W trakcie odbywania praktyki staraj się ten czas wykorzystać jak najlepiej, wypełniaj swoje obowiązki należycie, wychodź z inicjatywą, miej oczy i uszy szeroko otwarte i bądź przyjazny dla wszystkich naokoło – ta praktyka ma faktycznie służyć Ci zdobywaniu doświadczenia, a nie być martwym punktem w CV.

Krok 7: Po zakończeniu praktyki poproś o potwierdzenie jej odbycia lub referencje (które na 99% będziesz sobie musiał/a napisać sam) i zastanów się czego nowego się nauczyłeś, co poznałeś. Nawet, jeżeli owa praktyka nie była przyjemnym doświadczeniem, bo i tak bywa, to pamiętaj: „Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”.